Walencja

Walencja

Wakacje w Hiszpanii

Walencja to nadmorskie, trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Potrafi zachwycić każdego. Zaraz po przekroczeniu bram miasta z wybudowanymi wieżami obronnymi można tu poczuć historyczny klimat. Walencja to przede wszystkim wspaniałe budowle, pomniki oraz fontanny.
Hiszpanie mawiają że z Walencji wszędzie jest blisko. Atrakcje znajdują się blisko siebie. Jest to nie lada udogodnienie dla rodzin z małymi dziećmi, pragnących je wszystkie pozwiedzać. Po mieście z łatwością można podróżować komunikacja miejską, autobusami lub metrem. Jednak aby naprawdę poczuć smak hiszpańskiego życia, najlepiej wsiąść na rower. Ogólnie dostępna jest sieć ścieżek rowerowych a sam rower wynająć można już od 8 Euro za dobę.
W centrum Walencji warto zwiedzić muzeum Ceramiki oraz Muzeum Bożego Ciała, oraz pospacerować pod palmami. niedaleko Ogrodów Turii. To przepiękny Park z licznymi akwenami wodnymi. Wśród ptaków latających nad głowami można spotkać papugi oraz inne egzotyczne ptaki. Walencja to piękne i warte odwiedzenia miasto.

Malta – ciekawostki, których nie przeczytasz w przewodniku